Pazar, Ağustos 7, 2022

Netflix’de aralık ayında yayına girecekler!

Merakla bekleyenlere müjde; Aralık ayında vizyona girecek Netflix süprizlerine gelin birlikte bakalım. İzlenmesi gerekenler kategorimizi takipte kalın!


Angela’nın Noel dileği (1 Aralık 2020)

Angela’nın Noel Dileği, ailesini Noel zamanında yeniden bir araya getirmeyi kafasına koyan azimli bir kız çocuğunun samimi öyküsünü anlatıyor. Pulitzer ödüllü yazar Frank McCourt’un çocuk kitabındaki karakterlerden uyarlanan bu dokunaklı ve komik hikâye, ailenin ve birlikteliğin önemini vurguluyor.


Uzaylıların Dünyaları (2 Aralık 2020)

Astronomlar son yirmi yılda güneş sistemimizin dışında binlerce gezegen keşfettiler ve trilyonlarca daha gezegen olduğuna inanıyorlar. Bunların yalnızca küçük bir kısmında yaşam olduğunu bile kabul etsek, evren farklı uzaylı türleriyle dolu olmalı. Peki bu uzaylılar neye benziyor? Nasıl besleniyor, ürüyor ve evrimleşiyor?

Dünya’daki hayatın yasalarını evrenin geri kalanına uygulayarak Uzaylıların Dünyaları’nda nelerin yaşıyor olabileceğini tahayyül etmek mümkün.

Bu belgesel 4 bölümden oluşuyor.


9 Kere Leyla (4 Aralık 2020)

Ezel Akay imzalı bir orijinal Netflix filmi…. Başrollerinde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy yer alıyor.

Bir evlilik, iki aşk, üç bela, Dokuz Kere Leyla… Adem (Haluk Bilginer), güzeller güzeli metresi Nergis (Elçin Sangu) için Leyla (Demet Akbağ) ile 20 yıllık evliliğini bitirmeye karar verir. Ancak Leyla’dan doğal bir yolla kurtulması neredeyse imkansızdır. Diğer yandan bu duruma bir çözüm bulamazsa, yasak aşkı Nergis, çok yakında parmaklarının arasından kayıp gidecektir. Üstelik Adem tüm bu aşk trafiğininin arasında kendisine ait antika el yazmasının peşinde olan Mahdum Bey (Fırat Tanış) ve kıskanç avukatı Haris (Alican Yücesoy) ile de uğraşmak zorundadır. 9 Kere Leyla 4 Aralık 2020’de sadece Netflix’te yayınlanacak.


MANK (4 Aralık 2020)

1930’ların Hollywoodu, Orson Welles için Yurttaş Kane filminin senaryosunu bitirmeye uğraşan hiciv ustası ve alkolik senarist Herman J. Mankiewicz’in gözünden yeniden değerlendiriliyor.


Noel Çatışması (4 Aralık 2020)

Aşk dolu harika bir gecenin ardından Edda, Sam’i bir Noel gezisi için beş yıldır ayak basmadığı köyüne gitmeye ikna eder. Bu gezi onları hiç bilmedikleri, neredeyse bomboş bir kasabaya götürür. Çift birbirinden kopar ve kendilerini beklenmedik bir kavganın ortasında bulurlar. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan adamlarla sevdiklerini korumak için kaybetmeyi asla göze alamayacak adamlar arasında geçen bir kavga… Edda ile Sam birbirini tekrar bulduğunda, bu dünyada birlikte hayatta kalmaya çalışırlar. 24 saat sonra çitlerin üzerinde altı adam sallanmaktadır, ancak aralarında hiç kadın yoktur.

Yönetmen: Detlev Buck 

Yapım: Bucket, Boje Buck Production, The PostRepublic ve ZDF (Alman TV kanalı) ortaklığıyla hayata geçirilmiş bir DCM Pictures yapımı

Oyuncu Kadrosu: Kostja Ullmann, Alli Neumann, Sascha Geršak, Merlin Rose, Sophia Thomalla, Peter Kurth, Detlev Buck, Anika Mauer


Selena: Tejano Müziğinin Kraliçesi (4 Aralık)

Tejano Müziğinin Kraliçesi olmadan önce, Selena Quintanilla büyük hayalleri ve daha da büyük bir sesi olan Teksaslı bir genç kızdı. Selena: Tejano Müziğinin Kraliçesi şarkıcının küçük kulüplerden tüm zamanların en başarılı kadın Latin sanatçısı olmaya uzanan serüvenini, yıllarca süren yoğun çalışmalarını ve Quintanilla ailesinin birlikte göğüs gerdiği fedakârlıkları konu alıyor. 

Baş yapımcılığını Jaime Dávila, Rico Martinez, Hiromi Kamata, Suzette Quintanilla, Simran A. Singh ve Moises Zamora’nın üstlendiği SELENA: TEJANO MÜZİĞİNİN KRALİÇESİ, Don Todd (“This is Us”) danışmanlığı ile Zamora tarafından yaratıldı. Dizinin başrollerinde Christian Serratos, Gabriel Chavarria, Ricardo Chavira, Noemí Gonzalez ve Seidy López yer alıyor.


Detention (5 Aralık 2020)

Detention dizisi, 1990’larda Greenwood Lisesinde başlıyor. Liseye nakille gelen Yunxiang Liu (Lingwei Lee), kampüste yanlışlıkla girdiği yasak bölgede Ruixin Fang’ın (Ning Han) hayaletiyle karşılaşır. Fang, son 30 yıla ait gizli geçmişi, travmatik olayları ve sansür döneminde bir grup genç öğrenci ile öğretmenin nasıl zulme uğradığının açığa çıkmasını sağlar. Yıllardır anlatılmayı bekleyen bu hikâyeler, okulun üzerine bir kabus gibi çökmeye başlar.  


Skandal Odası: No. 2806 (7 Aralık 2020)

Bu belgesel dizisi, Fransız politikacı Dominique Strauss-Kahn’ın kariyerinin zirvesindeyken katıldığı 2011 cinsel saldırı davasını takip ediyor.


Mr. Iglesias (8 Aralık 2020)

In the multi-cam series Mr. Iglesias, Iglesias plays a good-natured public high school teacher who works at his alma mater. He takes on teaching gifted but misfit kids to not only save them from being “counseled out” by a bully bureaucrat Assistant Principal (Oscar Nuñez), but also to help them unlock their full potential. Sherri Shepherd co-stars.


Emicida: AmarElo – It’s All For Yesterday (8 Aralık 2020)

Emicida: AmarElo – It’s All For Yesterday adlı belgesel, AmarElo projesinin yaratıcı sürecini ve stüdyodaki kayıt aşamasını konu alıyor. Belgesel, Brezilya’nın son 100 yıldaki siyahi kültürünün hikâyesini Emicida’nın 2019’da São Paulo Belediye Tiyatrosu’nda verdiği konserin sahne arkasında yaşananlar üzerinden anlatıyor. LAB Fantasma tarafından hayata geçirilen, yapımcılığını Evandro Fióti’nin ve yönetmenliğini Fred Ouro Preto’nun üstlendiği Emicida: AmarElo – It’s All For Yesterday; Gilberto Gil, Mateus Aleluia, Zeca Pagodinho ve Pabllo Vittar gibi Brezilya’nın ünlü simalarıyla yapılmış özel röportajları da içeriyor. Belgeselin anlatısı, sahne arkası görüntüleri ve animasyonlarla destekleniyor.


Cerrahi Kesim (9 Aralık 2020)

Cerrahi Kesim, bizleri dünyanın farklı yerlerinden, her biri kendi alanında vizyoner bir yaklaşıma sahip, çığır açan dört cerrahla tanıştırıyor. İzleyiciler, bu cerrahların hem yenilikçi ameliyatlar ve cerrahi işlemler gerçekleştirdiğine hem de tıp dünyasına adım atma serüvenleri hakkında cerrahi dünyasına eşsiz bir pencere açan kişisel içgörülerini paylaştığına şahit olacak. Bu uzmanların bireysel hikâyeleri aracılığıyla dizi, insan vücuduna dair bildiklerimizin yeni keşifler ve tekniklerle nasıl sürekli olarak yeniden tanımlandığını inceliyor. Dizide perinatoloji, beyin cerrahisi, organ nakli cerrahisi ve kardiyoloji gibi uzmanlık alanları ele alınıyor. 

Cerrahi Kesim, BBC Studios Production tarafından hayata geçirildi. Diziniin baş yapımcıları, Andrew Cohen ve James Van der Pool. Bölümlerin yönetmenliğini Lucy Blakstad, Stephen Cooter, James Newton ve Sophie Robinson üstlendi.


Rose Adası’nın İnanılmaz Hikayesi (9 Aralık 2020)

Yetenekli ancak yanlış anlaşılmış mühendis Giorgio, tam anlamıyla dibe vurmuştur. İşinden kovulmuş, ailesiyle bağları kopmuş ve yanlışlıkla her ikisinin de tutuklanmasına neden olmasının ardından (uzun hikâye…) sevgilisi tarafından terk edilmiştir. İtalyan toplumunun 1960’ların sonlarındaki katı kurallarından çok sıkılan Giorgio, imkânsız görünen bir plan yapar: Denizin ortasında kendi adasını inşa edecektir. Bir grup marjinal devrimcinin yardımıyla Rose Adası Cumhuriyeti kurulur, bağımsızlık ilan edilir ve Giorgio Başkanlığa atanır. Ne var ki İtalya Başbakanı, Giorgio’nun idealist adasının İtalya’nın bir numaralı düşmanı olduğuna karar verince, bu ekibin değerleri ve dayanıklılığı zorlu bir sınavdan geçer. Yönetmenliğini Sydney Sibilia’nın (I Can Quit Whenever I Want üçlemesi) ve yapımcılığını Grøenlandia’nın (The First King) üstlendiği ROSE ADASI’NIN İNANILMAZ HİKÂYESİ, isyankâr bir yönü olan olağanüstü eğlenceli bir drama. Üstelik inanılmaz ama gerçek bir hikâyeden uyarlandı.


Alice in Borderland (10 Aralık 2020)

Bıkkın, işsiz ve bilgisayar oyunları takıntılı genç bir adam olan Arisu, kendini birden Tokyo’nun esrarengiz şekilde terk edilmiş bir versiyonunda bulur. Bu tuhaf dünyada hayatta kalmak için arkadaşları ile tehlikeli oyunlarda yarışmak zorunda olan Arisu, oyunlarda tek başına mücadele eden Usagi adlı genç bir kadınla tanışır. Birlikte, hayatlarını riske atarken ve yaşamanın ne anlama geldiğiyle yüzleşirken art arda bir dizi gizemi çözmeye çalışırlar. 

Alice in Borderland, ilk olarak Weekly Shonen Sunday S / Weekly Shonen Sunday’de yayımlanan ve HARO ASO’nun imzasını taşıyan, hayatta kalma temalı gerilim türü mangadan uyarlandı. Shinsuke Sato tarafından yönetilen dizide başrolleri Kento Yamazaki (KingdomThe Disastrous Life of Saiki K) ve Tao Tsuchiya (Library Wars: BOOK OF MEMORIESMare) paylaşıyor. 

Orijinal hikâye: Shogakukan Inc. tarafından yayımlanan, Haro Aso imzalı orijinal çizgi roman “Imawa no Kuni no Alice”

Yönetmen: Shinsuke Sato

Oyuncu Kadrosu: Kento Yamazaki ve Tao Tsuchiya

Nijiro Murakami, Yuki Morinaga, Keita Machida, Ayaka Miyoshi, Dori Sakurada, Aya Asahina, Shuntaro Yanagi, Yutaro Watanabe, Ayame Misaki, Mizuki Yoshida, Tsuyoshi Abe, Nobuaki Kaneko, Sho Aoyagi, Riisa Naka

Senaristler: Yoshiki Watabe, Yasuko Kuramitsu ve Shinsuke Sato

Müzik: Yutaka Yamada

Görüntü Yönetmeni: Taro Kawazu

Yapım Tasarımcısı: Iwao Saito

Aksiyon Yönetmeni: Yuji Shimomura

Görsel Efekt Süpervizörleri: Makoto Kamiya, Atsushi Doi

Baş Yapımcı: Kaata Sakamoto

Yapımcı: Akira Morii

Yapım Şirketi: ROBOT

Yayın Programı: 2020’de Netflix’te yayınlanacak

URL: https://www.netflix.com/aliceinborderland


The Prom (11 Aralık 2020)

New York tiyatro sahnelerinin yıldızları Dee Dee Allen (üç Oscar ödüllü Meryl Streep) ve Barry Glickman (Tony ödüllü James Corden) büyük bir krizle uğraşmaktadır: En son projeleri olan yüksek bütçeli Broadway oyunu, kariyerlerini bir anda bitiren büyük bir fiyasko ile sonuçlanmıştır. Indiana’nın küçük bir kasabasında yaşayan lise öğrencisi Emma Nolan (genç yetenek Jo Ellen Pellman) ise çok farklı bir hüsran yaşamaktadır: Lise müdürünün (Keegan-Michael Key) desteklemesine rağmen okul aile birliği başkanı (Kerry Washington), Emma’nın okul balosuna kız arkadaşı Alyssa (Ariana DeBose) ile katılmasını yasaklamıştır. Halkın gözündeki imajlarını düzeltmek isteyen Dee Dee ile Barry, Emma’nın yaşadığı çıkmazı mükemmel bir fırsat olarak görür ve yıldızlarını parlatmanın yolunu arayan kibirli oyuncular Angie (Oscar ödüllü Nicole Kidman) ve Trent (Andrew Rannells) ile birlikte yola koyulur. Ancak şöhretlerine güvenerek bencilce atıldıkları bu proje beklenmedik şekilde geri tepince, bu dörtlünün hayatları altüst olur. Bunun üzerine Emma’nın gerçekten olduğu kişi olarak katılabileceği bir gece yaşatmak için kollarını sıvarlar.


Ryan Murphy’nin yönetmen koltuğunda oturduğu ve Tracey Ullman, Kevin Chamberlin, Mary Kay Place, Logan Riley, Nico Greetham, Sofia Deler, Nathaniel J. Potvin gibi isimlerin de rol aldığı The Prom, Chad Beguelin, Bob Martin ve Matthew Sklar imzalı Tony adayı, birçok ödül kazanan Broadway müzikalinin olağanüstü ve incelikli bir uyarlaması. Senaryosu Bob Martin ve Chad Beguelin’e ait olan filmin yapımcılığını Ryan Murphy, Alexis Martin Woodall, Adam Anders, Dori Berinstein ve Bill Damaschke üstleniyor.


Giving Voice (11 Aralık 2020)

Amerika Birleşik Devletleri’nin seçkin oyun yazarlarından biri olan August Wilson’ın eserlerini ön plana çıkaran, büyük ödüllü August Wilson Monolog Yarışması’nda ilerleme kaydeden altı öğrencinin duygusal yolculuğunu konu alan “Giving Voice”ta yeni nesil oyuncular keşfediliyor. Her yıl Amerika Birleşik Devletleri’nin dört bir yanındaki on iki şehirden gelen binlerce öğrenci, Broadway’de sahne alma şansı elde etmek için Pulitzer ödüllü yazarın eserlerini (“Fences,” “Ma Rainey’s Black Bottom”) sahneliyor. Yönetmenler Jim Stern ve Fernando Villena, kameralarını Wilson’un “Century Cycle” adlı, 20. yüzyıldaki Afrikalı-Amerikalıların deneyimini gözler önüne seren on oyunundan oluşan seçki sayesinde kendilerini ve etraflarındaki dünyayı keşfeden öğrencilere çeviriyor. Baş yapımcı Viola Davis ile “Fences”da birlikte rol aldığı Denzel Washington, Wilson’ın zamana meydan okuyan sanatının ve mirasının kariyerleri üzerinde yarattığı etkiyi ve gençlerin bunu daha ileri taşıyacaklarına dair umutlarını paylaşıyor. Giving Voice; Endeavor Content, Impact Partners, Get Lifted Film Co. ve JuVee Productions iş birliğiyle gerçekleştirilen bir Endgame Entertainment ve Pilgrim Media Group yapımı.


Tine Pretty Things (14 Aralık 2020)

Sona Charaipotra ve Dhonielle Clayton’ın Tiny Pretty Things adlı romanından uyarlanan dizi, seçkin bir bale akademisinin dünyasında geçiyor. Dizi, evlerinden uzakta, başarı veya çöküşün eşiğinde olan genç yetişkinlerin yükselişini ve düşüşünü aktarıyor. Şikago’nun tek seçkin dans akademisi olan Archer Bale Okulu, kentin tanınmış profesyonel topluluğu olan City Works Ballet için balerin yetiştirmektedir. Archer Bale Okulu, farklı geçmişlerden gelen dansçılar için bir vahadır. Burada zengin ve fakir, güneyli ve kuzeyli birlikte eğitim alır. Dansçıların ortak noktaları ise ender bir yetenek, dans tutkusu, topluluğa duyulan sadakat ve hayalleri konusunda bir B planlarının olmayışıdır. 

Insurrection Media tarafından geliştirilen ve yapımı gerçekleştirilen Tiny Pretty Things, HarperCollins ile kurulan stratejik iş birliğinin ürünü.

  • Senarist/Dizi Sorumlusu/Baş Yapımcı: Michael MacLennan
  • Baş Yapımcılar: Insurrection Media’dan Kiliaen Van Rensselaer, Jordanna Fraiberg ve Deborah Henderson; Mojo Films’den Gary Fleder ve Gabrielle Neimand ile Peacock Alley’den Carrie Mudd

Anitta: Made In Honorio (16 Aralık 2020)

Bu belgesel dizisi, Brezilya’nın funk ve pop ikonu olan şarkıcı Anitta’nın özel hayatını ve kariyerini daha önce benzeri görülmemiş şekilde gözler önüne seriyor. Dizi, zaman zaman tartışmalarla gündeme gelen büyüleyici sanatçıyı hem kişisel alanlarında hem de dünyanın farklı sahnelerindeki önemli konserlerinin hazırlıkları sırasında yakından takip ediyor. Belgeselde sanatçının aynı zamanda girişimci bir iş kadını olarak ekibiyle yaptığı toplantılar ve yollardaki hayatı da ekrana geliyor.


Ma Rainey: Blues’un Annesi (18 Aralık 2020)

1920’lerin Şikagosu’nda bir akşamüstü stüdyoda gerçekleştirilecek albüm kaydı için orkestra müzisyenleri, “Blues’un Annesi” olarak anılan çığır açan şarkıcı, efsanevi Ma Rainey’yi (Oscar ödüllü Viola Davis) beklerken tansiyon yükselir ve sinirler gerilir. Kayda geç kalan korkusuz ve ateşli Ma, beyaz menajeri ve yapımcısı ile müziğinin üzerinde kimin söz sahibi olduğuna dair hararetli bir tartışmaya girişir. Orkestra stüdyonun klostrofobik prova odasında beklerken Ma’nın kız arkadaşında gözü olan ve müzik sektöründe kendine yer edinmek isteyen azimli trompetçi Levee (Chadwick Boseman), müzisyen arkadaşlarını kışkırtarak hepsinin hayatının gidişatını sonsuza dek değiştirecek gerçekleri ortaya çıkaran hikâyelerle dolu bir sohbet başlatır.

 İki kez Pulitzer Ödülü kazanan August Wilson’ın MA RAINEY’S BLACK BOTTOM adlı tiyatro oyunundan uyarlanan film, kendi değerlerini toplumun ön yargılarının belirlemesine izin vermeyi reddeden sanatçılara ve Blues müziğin dönüştürücü gücüne övgü niteliği taşıyor. George C. Wolfe tarafından yönetilen ve Ruben Santiago-Hudson tarafından beyaz perdeye uyarlanan filmin yapımcılığını, Fences filmiyle Oscar®’a aday gösterilen Denzel Washington ve Todd Black üstleniyor. Müzikleri Grammy® ödüllü Branford Marsalis’in imzasını taşıyan filmin oyuncu kadrosunda Colman Domingo, Glynn Turman, Michael Potts, Taylour Paige, Dusan Brown, Jeremy Shamos ve Jonny Coyne da yer alıyor.


The Midnight Sky (23 Aralık 2020)

Kıyamet sonrası temalı bu hikâyede Dünya gizemli bir nedenle felakete uğramıştır. Kuzey Kutbu’nda tek başına yaşayan bir bilim adamı olan Augustine (George Clooney), Dünya’ya geri dönme hazırlığındaki bir uzay gemisinde yer alan Sully (Felicity Jones) ve beraberindeki diğer astronotlarla irtibat kurar ve onların Dünya’ya geri dönmelerini önlemek için zamanla yarışır. Lily Brooks-Dalton’ın beğenilen romanı Good Morning, Midnight’tan uyarlanan filmin yönetmenliğini de Clooney yapıyor. Başroldeki diğer oyuncular ise David Oyelowo, Kyle Chandler, Demián Bichir ve Tiffany Boone.


Bridgerton (25 Aralık 2020)

Yapımı Shondaland tarafından gerçekleştirilen ve yaratıcı Chris Van Dusen’ın imzasını taşıyan  Bridgerton dizisi, Naiplik dönemi Londrası’ndaki rekabetçi evlilik piyasasına ilk kez giren, nüfuz sahibi Bridgerton ailesinin en büyük kızı Daphne Bridgerton’ın (Phoebe Dynevor) yaşadıklarını aktarıyor. Ebeveynlerinin ayak izlerini takip edip gerçek aşkın ateşlediği bir evlilik yapmayı uman Daphne’nin seçenekleri sonsuz gibidir. Ancak ağabeyi, Daphne’nin eş adaylarını teker teker reddederken gizemli Leydi Whistledown tarafından hazırlanan bir sosyete skandalı Daphne’nin adının lekelenmesine yol açar. Bu noktada sahneye, herkesin arzuladığı asi Hastings Dükü (Regé-Jean Page) çıkar. Bu müzmin bekâr, sosyeteye bu sezon ilk kez katılan kızların annelerinin gözdesidir. Birbirlerini cazip bulmadıklarını söyleseler de Daphne ve Dük arasındaki çekim inkar edilemez bir boyuttadır. Sosyetenin kendi geleceklerine ilişkin beklentilerini idare etmeye çalışan ikili birbirlerine karşı bir kurnazlık savaşına giriştiğinde aralarında kıvılcımlar uçuşur.
Kıvrak zekalı karakterler içeren, skandallarla dolu ve romantik bir dizi olan 
Bridgerton uzun süreli dostlukların, kendi başının çaresine bakan ailelerin ve herkesin kalbini fetheden aşk arayışının ebedî doğasını ön plana çıkarıyor. Dizide ayrıca Golda Rosheuvel, Jonathan Bailey, Luke Newton, Claudia Jessie, Nicola Coughlan, Ruby Barker, Sabrina Bartlett, Ruth Gemmell, Adjoa Andoh, Polly Walker, Bessie Carter ve Harriet Cains rol alıyor. Julie Andrews ise Leydi Whistledown’ı seslendiriyor. Dizi, Julia Quinn’in çok satan romanlarından esinlendi.


Best Leftovers Ever! (30 Aralık 2020)

Artan yiyeceklerle yemek pişirmenin kral ve kraliçeleri, bir öğünden artakalanları iki turluk epik bir yolculuğa çıkaracak. Yarımşar saatlik bölümlerde ev şeflerimiz 10.000 dolarlık ödülü kazanma umuduyla yiyecek artıklarına yeni bir hayat vererek yemek dönüştürmenin zirvesine çıkmak için mücadele edecek. Artan yiyecekleri leziz yemeklere dönüştürecek yarışma programının sunucusu Jackie Tohn, jüri üyeleri ise David So ve Rosemary Shrager. 

Son Paylaşımlar

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Paylaşımlar