Çarşamba, Eylül 28, 2022

Netflix’de Ocak 2021 İçerik Listesi

Netflix’de ocak ayında hangi filmler ve diziler yayınlanacak? Bu paylaşımımızda sizlerle bu film ve dizileri paylaşıyoruz.Şimdiden keyifli seyirler! Netflix Ocak İçerikleri

  1. Kahramanlık Sırası Bizde (1 Ocak 2021)

Uzaylı istilacılar Dünya’nın süper kahramanlarını kaçırdı. Şimdi, onların çocukları, hem anne-babalarını hem de gezegeni kurtarmak için bir araya gelip güçlerini birleştirmeyi öğrenmek zorunda.

2. Pieces of a Woman (7 Ocak 2021)

Martha (Vanessa Kirby) ve Sean (Shia LaBeouf) anne-babalığa adım atmak üzere olan Bostonlı bir çifttir. Ancak evde yapmayı planladıkları doğum akla hayale sığmayan bir trajediyle sonuçlanınca hayatları geri dönülemez bir şekilde değişir. Bir yandan kocasıyla ve baskıcı annesiyle yaşadığı sorunlarla bir yandan da kederiyle başa çıkmak zorunda olan Martha için bir yıl sürecek zorlu bir süreç başlar. Üstelik kamuoyunun hedefi hâline gelen ebeyle (Molly Parker) de mahkemede yüzleşmesi gerekmektedir. Yönetmenliğini Kornél Mundruczó’nun (BEYAZ TANRI, 2014 Belirli Bir Bakış Ödülü), senaristliğini Kata Wéber’in, baş yapımcılığını ise Martin Scorsese’nin üstlendiği PIECES OF A WOMAN, yaşadığı kayba rağmen hayatını sürdürmeyi öğrenen bir kadının oldukça kişisel, sarsıcı ve olağanüstü hikâyesi.

3. Azizler (8 Ocak 2021)

Taylan Biraderler‘in yeni filmi 
Azizler, varoluşsal bir kriz yaşayan Aziz’in öyküsünü anlatıyor. Gençlik yıllarının artık sonuna gelen Aziz, hayatından hiç memnun değildir. Yıllardır sevmediği bir işte çalışmaktadır ve gençliğinde kendisi için kurduğu mesleki hayallerden oldukça uzaktır. Sevgilisi Burcu ile dört yıldır süren ilişkisinin ise artık sonlanması gerektiğini fark eder… Yalnız kalmaya, kendisiyle vakit geçirmeye, özgürleşmeye duyduğu ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Sonunda, en çaresiz anında, karşısına beklenmedik bir fırsat çıkar, ancak Aziz’in tehlikeli bir yalan söylemesi ve bu yalanı sürdürmesi gerektirmektedir. Katlanmak zorunda kalacağı sonuçlar, Aziz’in hayatını büsbütün değiştirecektir. 
Berkun Oya‘nın kaleme aldığı filmde Aziz’i yetenekli oyuncu Engin Günaydıncanlandırıyor. Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, Fatih Artman ve İrem Sak gibi birbirinden yetenekli isimler de ona eşlik ediyor. 
Azizler 8 Ocak’ta yalnızca Netflix’te.

4. Cobra Kai (8 Ocak 2021) 3. Sezon

Cobra Kai, 1984 tarihli All Valley Karate Turnuvası’nın 30 yıl sonrasında geçiyor. Artık başarılı bir karateci olan ancak Bay Miyagi’nin rehberliği olmadan hayatında dengeyi sağlamakta zorlanan Daniel LaRusso (Ralph Macchio), yenilgiye uğrayan ve ünlü Cobra Kai karate okulunu tekrar açarak eski günlerine dönmek isteyen rakibi Johnny Lawrence (William Zabka) ile karşı karşıya geliyor.

5. Beyaz Kaplan (22 Ocak 2021)

Beyaz Kaplan hakkında:

Balram Halwai (Adarsh Gourav) günümüz Hindistanı’nda yoksul bir köylüden başarılı bir girişimciye dönüştüğü destansı ve kara mizahla dolu yükseliş öyküsünü anlatıyor. Kurnaz ve hırslı genç kahramanımız, allem edip kallem edip Amerika’dan kısa süre önce dönen Ashok (Rajkummar Rao) ve Pinky’nin (Priyanka Chopra Jonas) şoförü olur. Yaşadığı toplum tarafından kusursuz bir hizmetkâr olarak yetiştirilen Balram’ın zengin patronlarının gözüne girerek onlar için vazgeçilmez biri hâline gelmesi uzun sürmez. Ancak ihanetle dolu bir gecenin ardından Balram, efendilerinin onu tuzağa düşürüp kendilerini kurtarmak için her türlü yozluğa başvurabileceklerini fark eder. Her şeyini kaybetmenin eşiğinde olan Balram, bu bozuk ve eşitsiz düzene başkaldırarak başka türlü bir patron olur. New York Times çok satanlar listesine giren ve 2008’de Man Booker Ödülü’nü kazanan romandan uyarlandı.

6. 50M2 (27 Ocak 2021)

Netflix’in yeni dizisi 50m2‘nin yapımcılığını BKM üstlenirken senaryosunu Selçuk Aydemir ile birlikte dizinin yönetmen koltuğunda da oturan Burak Aksak yazdı. Dizinin başrolünde ise Engin Öztürk var. Dizi 27 Ocak 2021’de tüm dünya ile aynı anda Netflix’te yayınlanacak. 

İkinci bir şansı elde etmek kolay ama onu değerlendirmek sandığımızdan daha zordur. Gölge, kendisini büyüten Servet Nadir’in kirli işlerini yapmaktadır. Çocukluğuna dair hiçbir şey hatırlamayan Gölge, kendisini geçmişe bağlayan fotoğrafın peşinde koşmaktadır. Fotoğraftakilerin kim olduğunu araştırdıkça aslında bir yalanın içinde yaşadığını anlar. Servet Nadir’in sırlarıyla beraber kaçan Gölge, Güzelce Mahallesi’ndeki 50 metrekarelik terzi dükkânına sığınır. Mahalleli onu ölen terzi Adil’in oğlu Adem zanneder. Karanlık geçmişinin köşeye sıkıştırdığı Gölge’nin gidecek başka bir yeri yoktur ve yeni kimliğiyle 50 metrekarelik terzi dükkânında yaşamaya başlar. Ne kadar zor olsa da mahalle Gölge’yi, Gölge de mahalleyi değiştirecektir.

Son Paylaşımlar

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Paylaşımlar