Salı, Ekim 4, 2022

Korona Virüsün Hayatımıza Kattıkları!

Korona virüs ile hayatımıza bir sürü şey değişti. Yeni insanlar tanıdık, bazı eski alışkanlıklarımızı değiştirdik. Peki ya başka?

Selamlaşmak

Malum koronadan önce bir dostumuzu öpmeden sadece elini sıksak bu bir samimiyetsizlik olarak algılanırdı. Şimdi değil öpmek el bile sıkamıyoruz. Onun yerine ayaklarımızı veya yumruklarımızı kullanıyoruz.

Maske Takmak

Virüsün bizlere kattığı en büyük değişikliklerden biri ise maske takmak! Kimi burnunu kapatmıyor, kimi tamamen çenesinin altına indiriyor ama yine de hepimiz öyle ya da böyle takıyoruz. Maskeyle yaşamaya alıştık ve daha da uzun bir süre ayrılmayacağız gibi duruyor!

Sağlık Bakanını Tanımak

Korona ülkemize girmek üzereyken yavaş yavaş hepimiz Fahrettin Koca’yı tanımaya başladık. Ülkemize girdiği andan itibaren ise çok hızlı bir şekilde kendisini takip etmeye başladık. Sanırım twitter hesabı olan herkes onu takip ediyor! Fahrettin Koca’dan önceki sağlık bakanlarının kaçını tanıyoruz acaba?

Kolonya Derecesine Bakmak

Ülke olarak virüsden öncede kolonyayı pek severdik. Ancak çoğumuz kaç dereceymiş hatta derece ne işe yararmış bunu bilmezdik! Şimdi ise 80 derece değilse o kolonyayı almıyoruz:)

“Çin’in Wuhan Kenti”

Bu sözle ile ilgili çok bir şey söylemeye gerek yok heralde! Her haber açışımızda mutlaka bir cümle bu sözle başlıyor. “Çin’in Wuhan Kentinde ortaya çıkan ……”

Ateş Kara’yı Tanımak

Neredeyse sağlık bakanı kadar popüler bir isim daha tanıdık.Hepiniz biliyorsunuz adını ama biz yinede paylaşalım Prof. Dr. Ateş Kara

Sirke ile Samimi Olmak

Sirkeyi daha da yakından tanıdık. Meyveler, sebzeler sirkeyle yıkandı ve virüslerden arındırıldı! Ve evin her tarafı sirkeyle silindi. Şu an kokusunu hissediyorsunuz değil mi?:)

30 Büyükşehir ve Zonguldak

Bizce bu cümlede unutulmazlardan. Her hafta yasaklar açıklanırken kullanılan cümle. “30 Büyükşehir ve Zonguldak” Peki neden Zonguldak? Tabiki de sebebi var. Oda koah hastalarının çok olması ve maden işçilerin fazla olmasından kaynaklanıyor.

Erkeklerde Saç Modelleri

Berberler kapandı ve bir süre sonra saçlarımız iğrenç bir hale geldi. Daha sonra nasıl daha kötü hale getiririz diye düşündük ve bu konuda eşler, aileler ve arkadaşlar erkeklerden yardımlarını esirgemedi ve berberliğe soyundular. Sonuç: Paylaştığımız fotoğraf en iyi hali sanırız.

Son Paylaşımlar

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Paylaşımlar