Cumartesi, Ekim 1, 2022

Doğuma Giderken Neler Alınmalı

Bu konuyla ilgili internette birçok bilgiye ulaştığınıza, birbirinden farklı çok sayıda video izlediğinize eminiz. Ancak biz size az ama öz, çok kritik parçalardan bahsetmek istiyoruz. Bebeğinizi kucağınıza almaya giderken, çantanızda olmazsa olmazları öğrenmek istemez misiniz?

Meme ucu Kremi: Hamileliğinizin 8.ayında bu kremi kullanmaya başlamanızı tavsiye ederiz. Miniğiniz emmeyi öğrenene kadar canınızın yanmaması, meme ucunuzun tahriş olup, yara olmaması için bu krem mutlaka gereklidir. Hastane çantanızın olmazsa olmazıdır, orada ne kadar ihtiyaç duyacağınızı anlayacaksınız.

Marka Tavsiyesi: Lansinoh

Silikon meme ucu: Meme uçlarınız küçükse, çıkık değilse; bebeğiniz ilk zamanlarda ve özellikle ilk gecesinde memeyi tutmakta oldukça zorlanabilir. Bazı bebekler de ilk doğdukları zaman memeyi reddedebiliyor veya emme iç güdüsü gelişmediğinden meme ucunu tutamıyor. İşte hastane odasında bu sorunla karşılaşmamanız veya acilen eczanelere koşmamanız için çantanıza bu silikon uçları atmalısınız, tabi ki ihtiyacınız olabileceğini düşünüyorsanız. Ek bir bilgi daha; bu silikon meme uçları sadece ilk zamanlarda işinize yarıyor, daha sonra bebeğiniz memeyi kavramayı ve meme ucunuz küçük de olsa meme ucunu çıkarıp süt içebilmeyi öğreniyor. Bu uçlarla emmeye alışan bebek sonradan meme ucunu çıkaramaz, emmeyi bırakır veya bu uç olmadan emmez diyenlere ise sadece gülümseyin. İlk zamanlarda bu silikon uçlar hayatınızı kurtaracaklar, tecrübeyle sabit:)

Marka Tavsiyesi: Philips Avent Göğüs Ucu Koruyucuları

Emici Külot (Hasta Bezi): Asla unutmayın asla..! Doğum sonrası kanamanız olacağından bu külot bezler hayatınızı kurtaracak.

Marka Tavsiyesi: Depend Emici Külot

Çorap: Annenin doğum sonrası ayakları çok üşüyor, hiç gülmeyin bir adet çorap atıverin çantanıza yaz anneleri:)

Bebek Hastane Çıkışı Seti: O kalabalık kıyafet setlerine gerek var mı bilemiyorum açıkçası ama çantanıza mutlaka 3 adet takım (Bebek body,tulum,eldiven,çorap) alın. Özellikle bebek eldivenleri o hastane odasında sürekli yerlere düşüyor yada kayboluyor:) Bir tüyo daha; bebek eldivenleri bebeklerin ellerinden hemen düşüyor, onun yerine ellerine bebek çoraplarını geçirebilirsiniz. Dolayısıyla yanınıza fazladan bebek çorabı almanızı da öneririz

Müslin, Ağız Bezi, Pamuklu Battaniye: Özellikle o müslin örtülerden elinizde ne kadar varsa çantanıza koymalısınız. Bebeği kucağına alacak refakatçinin omzuna bile o müslinlerin koyulacağını unutmayın. Bebeğiniz terlemesin diye ana kucağına bile serme ihtiyacınız olacak, emin olun. Yaz veya kış aylarına göre yanınıza alacağınız battaniyenin kumaş türünü siz belirleyebilirsiniz.

Bebek Bezi, Islak Mendil, Pişik Kremi: Minumum 10 adet yanınıza almalısınız.

Bavul içi Düzenleyiciler (Organizer): Özellikle bebeğin kıyafetlerini, kendi özel ihtiyaçlarınızı, bezlerini, hijyen ürünlerini vb. ürünleri ayırarak hazırlamanız ve her düzenleyicinin üzerine minik notlar yazmanız refakatçinizin ve sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin bir bebek takımı, ameliyathaneye giderken hemşireye veriliyor ki bebeğiniz doğduktan sonra o takım giydirilip odaya getiriliyor. O giydirilecek takımı bile odadakilere tarif etmek o heyecan içinde çok stresli olabiliyor. (Not: Bazı hastaneler kendi hastane logolu bebek takımlarını kullanıyorlar ve sizden kıyafet talep etmiyorlar.)

Yedek Gecelik veya Pijama

Hastane Çıkışı için Kendinize Rahat Bir Kıyafet

Terlik

Şarj Aleti

Emzik/Biberon (Tercihlerinize kalmıştır.)

Son olarak unutmayın ki her ne unutmuş olursanız olun, her şey bulunup, temin ediliyor bir şekilde. Önemli olan sizin en mutlu gününüzde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız. Gerisi emin olun ki teferruattır! 🙂

Son Paylaşımlar

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Paylaşımlar