Pazar, Ekim 2, 2022

SCIENTOLOGY TARİKATI’NIN MAGAZİNSEL HİKAYELERİ

Scientology Tarikatı, 1950’lerde Amerikalı bilim kurgu yazarı L. Ron Hubbard tarafından yaratılan dini bir tarikattır. Bu tarikat birçok hastalığın psikosomatik olduğunu, insanın kendi aklıyla tüm hastalıkları ve travmaları yenebileceğine inanıyor. Hatta Scientology’nin temel felsefelerinden biri de psikiyatrinin rededilmesidir.

Tarikat üyelerinin inanışına göre; 75 milyon yıl önce galaktik konfederayon lideri “Xenu” adında kötü bir savaşçı diğer gezegenlerde yaşayan kötü ruhları dünyamızda Hawaii’de bulunan bir yanardağın içine gönderir. Scientologistler bu kötü ruhları bedenlerden kurtarmayı amaçlar.

 Scientology Tarikatı, ABD başta olmak üzere birçok ülkede ayrı bir din olarak kabul ediliyor. Hollywood Tarikatı olarak da bilinen bu tarikatın en önemli müritleri Tom Cruise ve John Travolta‘dır.

Gelelim işin magazinsel boyutlarına,

Tom Cruise ve Nicole Kidman evliyken 2 çocuk evlat edinmişlerdi, 2001’de boşanmalarıyla birlikte; Connor ve Isabella babaları Cruise ile kalmayı tercih etmiş ve Scientology Tarikatı mensubu olmuşlardı. Nicole Kidman ise bu tarikata üye olmadığı için çocuklarıyla bir daha hiç görüşemedi.

Tom Cruise, en son boşandığı eşi Katie Holmes’ten dünyaya gelen 12 yaşındaki kızı Suri’le ise, Scientologist olmadığı gerekçesiyle görüşmüyor.

Ünlü Hollywood yıldızının, tarikatının şu anki lideri David Miscavige’e bir şey olursa onun yerine geçeceği söyleniliyor.

Ünlü Hollywood yıldızının Scientology tarikatının lideri David Miscavige’e bir şey olursa onun yerine geçeceği iddia ediliyor.

John Travolta‘nın 2009 yılında otizmli olan çocuğu Jett bir nöbet geçirdi, başını küvete çarptı ve hayatını kaybetti. Travolta’nın oğlunun gerekli ilaçlarını içmediği/içirilmediği için bir nöbet geçirdiği günlerce konuşuldu. Scientology klisesine göre bu ilaçları içmek yasak, çünkü onların mantığına göre insan kendi aklıyla otizmi bile yenebilir. Jett’in ölümünü babasının mı getirdiği hala düşünülmektedir.

Ayrıca John Travolta’nın eşi de 2020 Temmuz ayında kanser nedeniyle vefat etti. Bu dinin kurucusunun kemoterapi ve radyoterapiye de tamamen karşı olduğu bilinmektedir. Bu ölümde yine gözleri Travolta’ya ve Scientology Tarikatı’na çevirdi.

Son Paylaşımlar

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Paylaşımlar