Perşembe, Eylül 29, 2022

Seyahat İzni Nasıl Alınır

Pandemi şartlarından dolayı hayatımızda maalesef ama mecburen kısıtlamalar uygulanmakta. Peki seyahat edeceksek ne yapacağız? Seyahat izni nasıl alınır , Seyahat izin belgesi nasıl alınır

E-Devlet Seyahat İzni Belgesi Nasıl Alınır

E-Devlet’e girip arama alanına “Seyahat İzin Belgesi” yazın. İçişleri Bakanlığı E-Başvuru sayfasına gireceksiniz. Sağ üst köşede “Yeni Başvuru” linkine tıklayıp başvuru türüne ise “Seyahat İzin İşlemleri” bölümünü seçiyoruz. Bu işlemden sonra yaş aralığınızı seçtikten sonra gitmek istediğiniz ili seçiyoruz.

Bu işlemlerden sonra sistem sizden yapacağınız yolculuk hakkında bilgileri girmenizi isteyecek.

Soruları cevapladıktan sonra “Başvur” butonuna tıklıyoruz.

Artık başvurumuzu oluşturduk bundan sonra başvuru talebiniz değerlendirilip size “Başvurunuz Kabul Edilmiştir” ve ya “Başvurunuz Red Edilmiştir” şeklinde sms alacaksınız.

Eğer başvurunuz kabul edildi ise size gelen mesajı yetkili yerlere göstererek (otobüs firmaları uçak firmaları) bilet alabilirsiniz ve bu kısa mesajı şehir girişlerindeki polislere göstererek de yolunuza devam edebilirsiniz.

ALO 199 Seyahat İzni Almak

Alo 199 u arayarak da yetkili kişilerin sorularına cevap vererek de izin almanız mümkün. Bu konuşmanın devamında da size sms gelecek . Bu mesajları saklamanızı öneririz.

Şimdiden sağlıklı ve iyi yolculuklar!

Son Paylaşımlar

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Paylaşımlar