Çarşamba, Eylül 28, 2022

Telegram Nasıl Bir Uygulama – Whatsapp Vs Telegram

Son zamanların trend uygulaması Telegram! Whatsapp sözleşmesi ile birlikte hayatımızda çok duyduğumuz uygulamalardan en önemlisi Telegram. Telegram Nasıl Bir Uygulama ? Telegram Nasıl Yüklenir ve Telegram gizlilik sözleşmesi

WhatsApp’a Kızmaya Gerek Yok! Neden mi?

Aslına bakarsanız hepimiz Whatsapp’a kızdık ama korktuğumuz bilgilerimiz uçtan uca şifrelenerek saklanıyor. Hatta eğer kızacaksak ilk önce diğer uygulamalarıda gözden geçirmek lazım. Ne demek ki istiyoruz.

iPhone aldık ve kurulumunu yapıyoruz. Bu esnada sizlerden bir sürü izin istiyor bunlardan birini görünce Whatsapp’dan önce Apple’ a kızacaksınız. Şimdi iPhone’u olanlar Ayarlar bölümünüde girsin, oradan Gizlilik ve en aşağıda yer alan Apple’ın sunduğu reklamlar bölümüne girelim.

Evet doğru görüyorsunuz en alt kısımda Kişiselleştirilmiş Reklamlar bölümü onaylı duruyor:) İşte Whatsapp’ın bizden almak istediği bilgiler tam olarakta bu. Biz Whatsapp’dan önce zaten Apple’a bu bilgilerimizi veriyoruz onlarda tabi satıyor. Bizde telefonumuzda fotoğrafını çektiğimiz birşeyi paaat diye reklamlarda görüyoruz:) İşte Whatsapp’ın yapmak istediğide bu. Neyse biz konumuza dönelim.

Telegram Nasıl Bir Uygulama

Telegram kendisini tanıtırken şu cümleyi kuruyor;

“Telegram hız ve güvenlik odaklı bir mesajlaşma uygulamasıdır.”

Telegram’ın whatsapp’a göre daha güzel bir özelliği var oda bir hesap açınca bu hesabı hem telefonunuzdan hem tabletinizden hemde bilgisayarınızdan bir kere bağlayarak yanınızda telefonunuz olmasa bile kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca Telegram’da 200.000 kişiye kadar grup kurup, içerikler paylaşabiliyoruz. Çoğu takip ettiğimiz instagram hesabı ve diğer sosyal medya hesaplarının burada grupları var ve paylaşım yaptıkları anda sizlere mesaj olarak geliyor.

Ayrıca Telegram bulut tabanlı bir mesajlasma uygulamasıdır ve bizlere 2 GB alan hakkı veriyor bu sayede ister tabletimizde ister bilgisayarımızda tüm mesajları ve medyalarımızı görebiliyoruz. Tabi ki 2GB hakkımız olduğunu unutmayalım.

Telegram Ne Zaman Kuruldu – Telegram Ne Zamandır Var

Telegram 2013 yılından beri hayatımızda.

Son Paylaşımlar

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Paylaşımlar