Pazartesi, Ekim 3, 2022

Tek Yumurta İkizlerinin Parmak İzleri Aynı mıdır

Tek yumurta ikizlerinde aynı parmak izlerinin görülme şansı yok denecek kadar azdır. Çevrimiçi anekdot makaleleri genellikle bilimin yanlış olabileceği ihtimalini tartışırken, hiçbir araştırma tek yumurta ikizlerinin aynı parmak izlerine sahip olabileceğini bulamadı.

Yumurta ikizleri döngüler ve sırtlar dahil olmak üzere parmak izi benzer özelliklere paylaşabilir. Ancak çıplak gözle bu kadar benzerliklerin olması, parmak izi kompozisyonunun tamamen aynı olduğu anlamına gelmez.

Aslında, Ulusal Adli Bilim Teknoloji Merkezi , “tek yumurta ikizleri de dahil olmak üzere iki kişinin aynı parmak izlerine sahip olduğu bulunamamıştır.” demiştir.

Ayrıca, parmak izlerinin kendi parmaklarınız arasında farklılık gösterdiğini de unutmamak önemlidir. Bu, her parmağınızda benzersiz bir iziniz olduğu anlamına gelir.

Bununla birlikte, bazı araştırmalar, tek yumurta ikizlerinin aynı parmak izlerine sahip olduğu yanılgısına değindi.

Böyle bir çalışma Güvenilir Kaynak tek yumurta ikizlerinde parmak izlerini farklı açılardan izlerine bakarak araştırdı. Parmak izlerinin ilk bakışta oldukça benzer görünebileceği bulundu. Ancak, farklılıkları belirlemek için birden fazla seti farklı açılardan analiz edebilirsiniz.

Son Paylaşımlar

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Paylaşımlar