Pazartesi, Ekim 3, 2022

Necati Şaşmaz Kimdir – Necati Şaşmaz Son Hali

Necati Şaşmaz 15 Aralık 1971 Elazığ doğumlu Zaza kökenli bir ailenin evladı olarak dünyaya gelmiştir. (Necati Şaşmaz’ın Babası Abdulkadir – Necati Şaşmaz’ın Annesi Sahil Şaşmaz ). Necati Şaşmaz’ın gerçek adı Muhammed Necati Şaşmaz’dır. Raci Şaşmaz ve Zübeyr Şaşmaz isimlerinde iki kardeşi vardır. Kendi mesleği turizmcilik olan Necati Şaşmaz, eğitimini Kanada’da tamamlamıştır. ABD’de 6 sene kalan Necati Şaşmaz, 2001 yılında ailesini ziyarete geldiğinde geri dönüş uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine almıştır. O tarihlerde Amerika’da yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika’ya iniş yapmadan geri dönen Necati Şaşmaz, ailesinin bu olaylardan çekindikleri için Amerika’ya gitmekten vazgeçmiştir. Necati Şaşmaz geri kalan yaşamını Türkiye’de devam ettirme kararı almıştır.

Ankara’da sigorta acentesi açan Necati Şaşmaz çok geçmeden Osman Sınav’la tanışıp bir iş görüşmesine oturmuştur. Osman Sınav’ın “Bir dizi düşünüyoruz, seni de baş rolde düşünüyorum” sözleri üzerine, düşünmeye ihtiyacı olduğunu söyleyen Necati Şaşmaz, yaklaşık 3-4 hafta sonra bu teklifi kabul etti. 2003 yılında vizyona giren “Kurtlar Vadisi” isimli dizide Necati Şaşmaz Polat Alemdar karakterini canlandırmaya başladı. Amerika’da kaldığı zamanlarda greencard sahibi olan Necati Şaşmaz, bedelli askerlikten faydalanarak, askerliğini 28 gün süreyle bedelli olarak yapmıştır.

Necati Şaşmaz, 12 Aralık 2012 tarihinde yaşta kendisinden 21 yaş küçük olan Nagehan Kaşıkçı ile dünya evine girmiştir. Necati Şaşmaz 2 Kasım 2014 tarihinde dizi çekimleri sırasında kendi kullandığı araç ile trafik kazası geçirdi. Çenesinde kırık olduğu anlaşıldı ve operasyon geçirdi.

Necati Şaşmaz Son Hali

Necati Şaşmaz Son Hali
Necati Şaşmaz Son Hali – Necati Şaşmaz 2021 – Necati Şaşmaz’ın Oğlu

Necati Şaşmaz Filmleri ve Dizileri :

2012 – Kurt Kanunu (Dizi)
2011 – Kurtlar Vadisi Filistin (Film)
2010 – Halil İbrahim Sofrası (Dizi)
2007 – Kurtlar Vadisi Terör (Dizi)
2007 – 2014 – Kurtlar Vadisi Pusu (Dizi)
2006 – Kurtlar Vadisi Irak (Film)
2004 – Ekmek Teknesi (Dizi)
2003 – 2005 – Kurtlar Vadisi (Dizi)

Son Paylaşımlar

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Paylaşımlar