Pazartesi, Ekim 3, 2022

Bebeklerde Neden Konak Olur – Bebeklerde Konak Nedir

Bebeklerde oluşan sarıya benzer renkte saç derisindeki pullara konak denir. Sıklıkla yeni doğanlarda olan konak, kabuk şeklinde ve bazı zamanlar kızarık görünmeye yol açan bir tabaka halinde görülür. 

Bebeklerde Konak Nedir

Bebeklerde oluşan sarıya benzer renkte saç derisindeki pullara konak denir. Sıklıkla yeni doğanlarda olan konak, kabuk şeklinde ve bazı zamanlar kızarık görünmeye yol açan bir tabaka halinde görülür. Bebeğin sağlık durumunda olumsuzluğa yol açmadan ve evde uygulayabileceğiniz bazı teknikler ile tedavi edilebilen konağın esas üreme sebebi ciltte üreyen yağın birikimi ile oluşur. 

Bebeklerde Konak Neden Olur

Ailelerin çoğunun merak ettiği; Bebeklerde neden konak olur? ve Bebeklerde konaklar nasıl geçer? sorusudur. Bebekler doğumdan sonra sürekli büyüme aşamasında iken deri altlarındaki yağ bezleri çok fazla çalıştığı için yüksek miktar yağ üretir ve ortaya çıkan bu yağ tabakası ölü deri olarak cilde yapışır ve işte bu Bebeklerde neden konak olur sorusunun cevabıdır.

Diğer konak oluşma nedenleri ise annenin hamileliği süresince beslenme türü, genetik ile bebeğimizin alerjik yatkınlığı da olabilir. Yani konak oluşumunun temizlik ve hijyen konularıyla bir alakası yoktur.

Banyodan sonra bebeğin saçlarının kurutulmaması, bebeğin saçlarının sürekli kapalı olması, bulunduğu odanın sıcaklığının uygun olmaması ve vitamin eksikliği gibi zamanlarda da konak oluşumuna sebep olabilir. 

Bu Konu ile ilgili diğer aratılan etiketler

Bebeklerde Konak Kadınlar Kulübü
Bebeklerde konak için doğan yöntem
Bebeklerde konak şampuanı
Bebeklerde kaşta konak nasıl temizlenir
Saçtaki Konak nasıl geçer
Bebeklerde tekrarlayan konak
Bebeklerde konak zararlı mı

Son Paylaşımlar

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Paylaşımlar